All Your Web In One Place.

Everything you want to read - news, your favorite blogs, art and more - in one convenient place designed for you.

Learn more about MultiPLX or signup for personalized experience.


11 Aralık 2017 günlük burç yorumları


Koç Burcu Güneş ve Merkür’ün kavuşması, size güzel fırsatlar sunuyor. Özellikle yasal bir metin, devletle ilgili bir iş konusunda güzel bir haber alabilirsiniz.  Uplifers önerisi: Kendinizi durmadan bir şeyler için ya da birileri için kaygı duyarken veya kişisel endişelerinize kafa yorarken buluyorsanız ve bu durumdan yorulduysanız, öncelikle olumsuz bakış açınızı bir kenara bırakmalısınız.

Toyota TJ Cruiser


  Şu sıralar bizleri tam bir konsept bombardımanına tutan firmalar arasında ön sıralarda bulunan Toyota, farklı crossover düşünceleriyle de dikkatleri üzerine çekmeye çalışıyor.

YENİ ATLANTA SEZONU NİSAN 2018’DE YAYINDA


Donald Glover’ın bol ödüllü dizisi Atlanta’dan beklenen haber geldi. 2016’da yayınlandıktan sonra Donald Glover’ın yoğun programı dolayısıyla üretim süreci sarkan yeni Atlanta sezonu, dizide Darius’u canlandıran Lakeith Stanfield’ın Instagram paylaşımına göre Nisan 2018’de başlıyor.

Apple, Shazam’ı satın mı alıyor?


Apple, Shazam’ı satın mı alıyor? Dinlenirken merak edilen şarkıları bulmada en çok tercih edilen Shazam, Apple tarafından satın alınmaya hazırlanıyor.

READY PLAYER ONE FRAGMANI HARİKA, GEL İZLE


Şu sıralar The Post isimli filmiyle gündemde olan Steven Spielberg, bir sonraki hamlesini çok kısa bir süre içinde yapmaya hazırlanıyor. Ernest Cline’ın aynı adlı romanından uyarlanan Ready Player One, 80’ler nostaljisinin ustası Spileberg’e çalıştığı yerden film yapma fırsatını sunuyor.

Jobs’un sağ kolu Jony Ive yeniden Apple’da!


Jobs’un sağ kolu Jony Ive yeniden Apple’da. Steve Jobs’un ölümünden sonra şirketten ayrılan Ive, tekrardan geri döndü.

THOM YORKE VE YENİ KANKASI BB-8


Dün gece Los Angeles’ta gerçekleşen The Last Jedi galası, birbirinden ünlü isimleri de bir araya getirdi.

Mazda Vision Coupé


Mazda'nın harika tasarım konseptleri arka arkaya gelmeye devam ediyor. Kai'nin ardından ortaya çıkan Vision Coupé, Mazda6'nın gelecekte alacağı şekilde hakkında bizlere bağzı ipuçları veriyor.

9. Hangi İnsan Hakları? Film Festivali


13-17 Aralık Bu sene dokuzuncu kez düzenlenen Hangi İnsan Hakları? Film Festivali dünyanın pek çok köşesinden hak ihlal ve mücadelelerini konu alan filmleri, uluslararası konukları, güncel meselelere dair forum ve söyleşi etkinlikleri ile 13-17 Aralık’ta İstanbul’da dört mekana yayılan, bir kısmı Diyarbakır ve Van’a da uğrayan bir program sunuyor.

Kadıköy’ün Derinlerinde Hüzün Barındıran Ayrılık Çeşmesinin Adı Gibi Hüzünlü Hikayesi


Kadıköy, İstanbul’daki birçok insanın olmaktan büyük keyif aldığı, kusursuz lokasyonu ve güzel insanlarıyla, kedileriyle, köpekleriyle ilgi çekici bir yer.

‘Kare’nin yönetmeni Ruben Östlund ile söyleşi


Bu yıl Cannes’da Altın Palmiye kazanan Kare, güncel sanat dünyasına odaklanırken yer yer vahşileşen bir hiciv.

Mekanik Testler: Yorulma Testi

Bir yapıyı oluşturan elemanlar çoğunlukla kullanım esnasında tekrarlayan yüklere maruz kalırlar. Tekrarlı gerilmelere maruz kalan yapı elemanları, uygulanan gerilme dayanıklılıktan küçük olmasına rağmen belirli bir tekrar sayısından sonra parçada çatlaklara ve kopmaya sebep olabilir.

Türk Telekom Avea rehber yedek alma


Türk Telekom' un Avea operatöründe rehberdeki kişilerin yedeğini almak ister ücretsiz yedek alma uygulaması, isterseniz de ücretli Avea yedekleme hizmetinden yararlanabilirsiniz.

“Biz Yaşıyor muyuz, Yoksa Hayatta mı Kalıyoruz?”

Gerçekten biz yaşıyor muyuz? Yoksa sadece nefes alarak hayatta kalan varlıklar mıyız? Ya da biz hiç yaşadık mı gerçekten bugüne dek?

Yapay Zeka Kimyasal Reaksiyonların Sonuçlarını Öngörüyor


Google Çeviri gibi yapay zeka yazılımlarını göz önüne aldığımızda bu programlar bir dilden bir diğerine tercüme yaptıklarında önce harfleri sonra da kelimeleri tanırlar.

McLaren Senna


McLaren, bu markayla Formula 1'de üç şampiyonluk birden kazanan efsane pilot Ayrton Senna'nın ismini yeni hiper otomobilinde kullanıyor.

Mazda Kai


Mazda'nın etkileyici görünüme sahip otomobiller üretme durumu yakın gelecekte de devam edecekmiş gibi görünüyor.

İspanya turundaki bir sonraki durağımız: Toledo ve Segovia


Yaptığım büyük İspanya turundaki ilk durağım başkent Madrid şehriydi. Bun duraktan sonraki güzergahımın içinde Toledo ve Segovia bulunuyor.

Köy Enstitülü Yazar Fakir Baykurt’un Annesiyle Yaşadığı Çay Tadında İlginç Anısı


Bir yazar, bir öğretmen, bir düşünce adamı kolay yetişmiyor. Niye mi? Bu anı bile bunun cevabı niteliğinde.

Özgür Seçim Deneyleri – Abraham Maslow

Akıllı insanlar akıllarını, gözleri olan insanlar gözlerini kullanmalıdır. Sevme, aşık olma yeteneğine sahip insanların sevme, aşık olma itkileri vardır.


Loading...